Forumultinerilor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forumultinerilor

An organization of highschool students that want to assume a more active role in the society.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Epilare definitiva

Go down 
2 posters
AuthorMessage
sorinalovex
New Member
New Member



Posts : 2
Join date : 2010-08-23

Epilare definitiva Empty
PostSubject: Epilare definitiva   Epilare definitiva I_icon_minitimeMon Aug 23, 2010 1:55 pm

Salut,

Vreau sa imi cumpar un aparat pentru epilare definitiva pe care sa il pot folosi acasa.
Imi poate recomanda cineva ceva?
Back to top Go down
alina15093
New Member
New Member



Posts : 2
Join date : 2010-08-23

Epilare definitiva Empty
PostSubject: Re: Epilare definitiva   Epilare definitiva I_icon_minitimeMon Aug 23, 2010 2:05 pm

Eu folosesc vector electroliza.

Poti scapa de parul nedorit de pe corp in chiar intimitatea caminului tau.

Iata cum functioneaza:

* Un plasture electrod este plasat oriunde pe corp (acest plasture este folosit in locul tijei metalice din tratamentul pe baza de electroliza). Acest plasture este legat de un fir conectat la Vector. Exista un al doilea fir conectat la o penseta;
* Firul de par este tratat cu un gel special;
* Curentul va trece, prin penseta, in foliculul pilos, mediul apos din interiorul foliculului pilos fiind stimulat sa reactioneze la solutia de apa cu sare, transformata in hidroxid de sodiu. Acest proces chimic dizolva foliculul pilos si nu-l mai lasa sa creasca.
* Sistemul Vector vine cu un picior pedala care se conecteaza in partea din spate a unitatii. Cand este conectat piciorul-pedala, abia atunci se transmit si fluxurile de curent. Pedala-picior da o mai mare precizie si siguranta in tratament. Ne ajuta sa pozitionam corect penseta. Pozitia optima pentru penseta este urmatoarea: cat mai aproape de piele, fara a atinge insa pielea

Iata motivele pentru care ar trebui sa folositi Sistemul VECTOR:

1. Platiti o singura data aparatul, dar il pastrati o viata intreaga si faceti oricate proceduri doriti;
2. Obtineti aceleasi rezultate ca in cazul electrolizei profesionale, fara sa platiti aproape 100 dolari pe ora pentru sedinta de electroliza;
3. Spre deosebire de epilarea cu ceara, fiecare fir de par este eliminat definitiv si nu va mai creste la loc.
Back to top Go down
sorinalovex
New Member
New Member



Posts : 2
Join date : 2010-08-23

Epilare definitiva Empty
PostSubject: Re: Epilare definitiva   Epilare definitiva I_icon_minitimeMon Aug 23, 2010 2:07 pm

Imi poti spune de unde se poate cumpara.
M-am decis si il vreau si eu
Back to top Go down
alina15093
New Member
New Member



Posts : 2
Join date : 2010-08-23

Epilare definitiva Empty
PostSubject: Re: Epilare definitiva   Epilare definitiva I_icon_minitimeMon Aug 23, 2010 2:11 pm

Back to top Go down
Sponsored content





Epilare definitiva Empty
PostSubject: Re: Epilare definitiva   Epilare definitiva I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Epilare definitiva
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Forumultinerilor :: Sectiunea Romana :: Discutii Generale-
Jump to: